Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy dzieci z Łodzi oraz Łódź odwiedzające w wieku od 5 do 10 lat na wycieczkę z cyklu „Łódzkie wycieczki z kotem Mundkiem. Sprawdź się w roli detektywa!”, które odbędzie się 21.10 w Łodzi na terenie Księżego Młyna. Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje.

Zadanie „Detektyw Pazur ratuje Urodziny Łodzi – nowa odsłona serialu “Kot Mundek na tropie” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

INFORMACJE DLA SZKÓŁ I SPECJALNYCH OŚRODKÓW

Informacje w pigułce:

 • sposób rekrutacji: rodzic (opiekun prawny) dokonuje rejestracji przez formularz internetowy; 
 • sposób kwalifikacji: o kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń
 • koszt: bezpłatne; 
 • lokalizacja: Park Źródliska i Księży Młyn;
 • czas trwania: 90-120 min;
 • miejsce zbiórki: pod Muzeum Kinematografii, adres: plac Zwycięstwa 1, 90-312 Łódź;

 • liczba miejsc: 30 + tylko jeden opiekun prawny bądź tylko jedna inna dorosła osoba wskazana przez opiekunów prawnych na każde dziecko;
 • grupa docelowa: dzieci 5-10 lat;
 • dojazd: we własnym zakresie;
 • opieka: leży po stronie rodziców/opiekunów prawnych bądź innej dorosłej osoby wskazanej przez opiekunów prawnych;
 • dostępność dla osób niepełnosprawnych: zapewniony będzie tłumacz języka migowego, materiały dla dzieci z dysfunkcją wzroku oraz pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchu w pokonywaniu napotkanych barier architektonicznych (jeśli rodzic zgłosi w formularzu taką potrzebę)

UWAGA: Realizator Projektu nie zapewnia transportu, a przewodnik, tłumacz języka migowego, jak również pomoc osoby z niepełnosprawnościami, nie opiekują się dziećmi podczas wycieczki.


Termin:

 1. 21.10 (sobota) godz. 13.00-14.30 – wycieczka dla dzieci uczestników indywidualnych – rekrutacja zakończona!

Czas trwania rekrutacji: rekrutacja będzie trwać 7 dni lub zakończy się wraz osiągnięciem limitu wolnych miejsc. 


Trasa wycieczki:

 1. Start – Muzeum Kinematografii – pomniki Bonifacego i Filemona 
 2. Park Źródliska – pomnik Wróbla Ćwirka 
 3. Drzewa w Parku Źródliska
 4. Koci szlak
 5. Bocznica kolejowa
 6. Famuły i inne łódzkie słowa
 7. Szkoła
 8. Przędzalnia Scheiblera  
 9. Remiza strażacka – koniec

Instrukcja dla osób z dysfunkcją wzroku:

Zachęcamy osoby niewidome do skorzystania z darmowego „czytnika ekranu” – NVDA. Narzędzie to współpracuje z systemem operacyjnym Windows. 

Bezpośrednie linki do pobrania programu:
pobierz.nvda.pl
start.nvda.pl

Wpiszcie/wklejcie jeden z powyższych adresów w polu adresowym Waszej przeglądarki. Spowoduje to pobranie najnowszej wersji programu.

Użytkownicy mac OS uruchamiają narzędzie VoiceOver (Command – F5)


Dodatkowe informacje:  

 1. O zakwalifikowaniu na wycieczkę zgłaszający otrzyma informację mailową na wskazany podczas rekrutacji adres e-mail. 
 2. Jedno dziecko może wziąć udział tylko i wyłącznie w jednej wycieczce, co oznacza, że jeżeli dziecko wzięło udział w szkolnej wycieczce grupowej opiekun prawny nie może zapisać go na wycieczkę indywidualną. Zapisanie dziecka wbrew temu postanowieniu skutkować będzie niezakwalifikowaniem dziecka na wycieczkę indywidualną.
 3. Podczas wycieczek będzie możliwość zrobienia przerwy, w czasie której uczestnicy będą mieli możliwość zakupu przekąski, picia bądź pamiątek, jak również skorzystania z toalety w lokalach gastronomicznych. Realizator projektu nie zapewnia dostępu do toalet. Koszty związane z wyżej wymienionymi zakupami lub wynikające z chęci skorzystania z toalety uczestnicy ponoszą we własnym zakresie.
 4. Rodzic/opiekun prawny może w każdym czasie zrezygnować z udziału w wycieczce, na którą jego dziecko zostało zakwalifikowane. O rezygnacji z wycieczki należy poinformować organizatora za pośrednictwem poczty elektronicznej na co najmniej 24 godzin przed terminem wycieczki bowiem pozwoli to Realizatorowi Projektu na zakwalifikowanie do udziału w wycieczce  zapisanych na listę rezerwową. 
 5. Uczestnicy powinni mieć strój odpowiedni do prognozowanej pogody w danym terminie (w tym obuwie). Strój ma być wygodny, zapewniający uczestnikowi m.in. ochronę przeciwsłoneczną, przeciwdeszczową, termiczną. 
 6. Uprzejmie informujemy, że podczas wycieczek będą robione zdjęcia dokumentujące przebieg wycieczki. Zdjęcia zostaną wykorzystane w celu rozliczenia otrzymanego dofinansowania oraz do promocji naszej działalności i Miasta Łodzi. Realizator Projektu ma prawo rozpowszechniać wizerunek osoby stanowiącej szczegół całości, takiej jak: zgromadzenia, krajobraz, publiczna impreza i nie jest wymagana na to odrębna zgoda danej osoby. Więcej informacji na ten temat znajduje się w regulaminie
 7. Realizator Projektu zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w Regulaminie oraz zmiany wcześniej ustalonego terminu wycieczki na którą został już zakończony nabór. Więcej informacji na ten temat znajduje się w regulaminie

Więcej szczegółowych informacji znajduje się w regulaminie (kliknij).


Podstawowe informacje o serialu „Kot Mundek na tropie”

Głównym bohaterem serialu jest kot Mundek Pazur, młody i zdolny funkcjonariusz łódzkiej Zwierzopolicji. W pierwszym sezonie produkcji spełnił on swoje wielkie marzenie i został detektywem. Przed nim jednak nadal wiele zawodowych wyzwań, w tym najważniejsze – rozwiązanie sprawy tajemniczego złodzieja M., który ciągle zagraża miastu. 

Drugi i trzeci sezon produkcji to kilka godzin wciągającej fabuły, zwrotów akcji, kryminalnych zagadek, a także przegląd najważniejszych łódzkich miejsc, takich jak Manufaktura, Orientarium, EC1 czy ulica Piotrkowska. 

To także świetna okazja, aby poczuć klimat najważniejszego łódzkiego wydarzenia tego roku, czy obchodów 600-lecia Łodzi.

Wszystkie sezony (1-3) serialu “Kot Mundek na tropie” znajdą Państwo  na naszych playlistach na YouTube i Spotify.

Spotify: https://open.spotify.com/playlist/38GRFK3jZ1FwJfvAMXCyf4 
YouTube: https://youtube.com/playlist?list=PLBsD2eDD1bakMusW0yinNNjs3jcfQjU3q 

Pod tym linkiem znajdą Państwo także kolorowanki dla dzieci z bohaterami serialu:
https://drive.google.com/drive/folders/1T1usvVrUxdiD-nzHNeS1IqVhItX2PYeZ


Informacje kontaktowe:

Telefon w godz. 10.00-18.00 : +48 510 050 233, +48 791 778 242

email: kontakt@soundsitivestudio.pl

Kontakt możliwy także w mediach społecznościowych Stowarzyszenia: