Soundsitive

O nas

Czym jest dla Ciebie dźwięk?
Dodatkiem do obrazu?
Dla nas to sposób na wyrażenie siebie i zaspokojenie potrzeb naszych Klientów. 

Od listopada 2018 roku działamy jako Stowarzyszenie Soundsitive Studio, którego celem jest realizacja własnych słuchowisk i innych form audialnych, edukacja w zakresie kultury audialnej oraz jej popularyzacja. Obecnie nasza organizacja liczy dziewięcioro członków, którzy wzajemnie się uzupełniają zarówno w kwestii charakterów, jak i umiejętności. Więcej informacji o nas znajdziecie poniżej w sekcji Zespół. W naszym studiu stawiamy na rodzinną, przyjazną atmosferę pracy – jesteśmy ekipą, która wiele razem przeszła i doskonale zna swoje możliwości. 

Jednocześnie wiemy, że odpowiednio dobrane kontakty to siła i kapitał każdego projektu ze sfery audio. Dlatego współpracujemy ze scenarzystami, grafikami, fotografami, a także z zawodowym kompozytorem Pawłem Odorowiczem – pierwszym w Polsce elektrycznym altowiolistą. Na nasze usługi patrzymy kompleksowo i stale poszerzamy grono partnerów biznesowych.
Chcesz
z nami współpracować?

Zapraszamy do kontaktu.

Nasze studio

Jak Cię widzą, tak Cię… słyszą. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć sprzętu z naszego studia. Na czele z naszą dumą – kultowym mikrofonem pojemnościowym Neumann TLM 102, świetnie nadającym się do realizacji nagrań lektorskich, wokalnych i muzycznych. 

Nasze studio nagrań składa się z profesjonalnie zaadaptowanej akustycznie kabiny lektorskiej oraz reżyserki – centrum dowodzenia, z którego czuwamy nad każdym zleceniem. 

Choć sprzęt i aranżacja pomieszczeń są kluczowe, do każdego naszego nagrania dodajemy jeszcze inne ważne składniki udanego projektu – miłą atmosferę, dogodnie usytuowany parking oraz pyszną kawę. 😉 

Wejdź w zakładkę Kontakt i zobacz jak łatwo do nas trafić. 

Do zobaczenia!

Historia Projektu

Z perspektywy dźwięku pasja brzmi inaczej. To zdanie definiuje nasz projekt. Od jego nieśmiałych, studenckich początków aż do dzisiaj, gdy prowadzimy własne studio nagraniowe. 

A wszystko zaczęło się w 2017 roku. Jako grupa znajomych na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna Uniwersytetu Łódzkiego postanowiliśmy połączyć siły i zacząć tworzyć własne słuchowiska. Pierwsze efekty naszej wspólnej pasji zamieszczaliśmy na portalu YouTube. 

Aż pewnego dnia przyszedł do nas dyrygent Mariusz Lewy i powiedział – Zróbmy razem słuchowisko na żywo. Choć na początku pomysł wydał nam się szalony, zaangażowaliśmy się w ten projekt całym sercem. Efekt – widowisko słuchowe „Słuchowiska z nutką grozy” na podstawie twórczości amerykańskiego mistrza grozy H.P. Lovecrafta. Kilkuset muzyków, chórzystów i aktorów na scenie. Kilkusetosobowa publiczność w Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi. Dźwięk oklasków i satysfakcja ze zrobienia czegoś unikalnego w skali regionu i kraju zostaną z nami na zawsze. 

To był pierwszy punkt zwrotny w naszej historii, ale nie ostatni. Pod koniec 2018 roku zgłosił się do nas Łukasz Kaczyński, wówczas redaktor naczelny magazynu kulturalnego „Kalejdoskop”. Chciał rozszerzyć funkcjonowanie pisma na sferę audio. Tak powstał „KalejdoskopNaGłos” – cykl felietonów dźwiękowych, w których czołowi aktorzy związani z regionem łódzkim czytali najlepsze teksty z ponad 45-letniej historii periodyku. Łukasz Kaczyński zaproponował nam w tym projekcie realizację dźwięku i montaż. Choć było to dla nas nowe terytorium, podjęliśmy wyzwanie. W ciągu ponad dwóch lat zrealizowaliśmy łącznie kilkadziesiąt nagrań. Co jednak ważniejsze, mieliśmy okazję pracować z wieloma znakomitymi aktorami – Zbigniewem Zamachowskim, Bronisławem Wrocławskim, Kamilem Maćkowiakiem, Moniką Buchowiec czy Grażyną Błęcką-Kolską. 

Pozyskaliśmy wówczas bezcenne kontakty, które są naszym kapitałem do dziś. Wielu z poznanych wówczas aktorów trafiło do naszego banku głosów, ich głosy i umiejętności możecie sprawdzić tutaj.

Jednak z perspektywy czasu za naszą najważniejszą decyzję i krok milowy w historii przedsięwzięcia można uznać założenie Stowarzyszenia Soundsitive Studio. Nastąpiło to w listopadzie 2018 roku. Więcej informacji o stowarzyszeniu, jego misji i członkach znajdziecie w zakładce O nas

To właśnie decyzja o sformalizowaniu naszej działalności zaowocowała późniejszym udziałem w konkursie „Młodzi w Łodzi. Mam Pomysł na Startup” pod okiem naszej nieocenionej mentorki Marysi Sobczyk. Konkurs zakończył się dla nas pomyślnie – zdobyliśmy w nim nagrodę Rektora Uniwersytetu Łódzkiego w wysokości 6000 złotych oraz prawo do dwuletniej rezydentury w łódzkim Art_Inkubatorze. Ta jedna z najbardziej prestiżowych inicjatyw dla młodego biznesu w Polsce, oprócz solidnej dawki branżowej wiedzy i kolejnych kontaktów, dała nam przede wszystkim pewność. Pewność, że chcemy dalej robić to co robimy i że potrafimy robić to dobrze. 

Choć przeszłość jest dla nas ważna, nie zatrzymujemy się ani na chwilę. Jeśli chcesz poznać tu i teraz Soundsitive Studio, zapraszamy do śledzenia tej strony oraz naszych mediów społecznościowych. 

Maciej Sztąberek
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Soundsitive Studio, Producent, Scenarzysta i Aktor głosowy
Odpowiada za organizację całej produkcji oraz za sprawy administracyjne. Czuwa nad tym, aby wszystko zawsze przebiegało zgodnie z planem, a każdy utwór Soundsitive Studio był zrealizowany w najwyższej możliwej jakości. W wolnych chwilach pisze scenariusze słuchowisk oraz udziela głosu jako aktor.

PORTFOLIO

Aktor:
Hej, zagrajcie siarczyście! - Grześ, Myśliwy
Cały Kazio - Kazio
Pani K.: Opowieść (anty)Wigilijna - Kierownik Depozytu
Tajemnica rodu Hyde’ów - Lekarz
Wiejska Legenda - Kierowca 3
Tristan i Izolda - Herold
O człowieku, który chciał być królem - Konduktor, Lokaj
Piękna i Bestia - Brat #2
O chłopcu, który ruszył w świat by poznać strach - Herold
Wampirzyca z hrabstwa Sussex - Sherlock Holmes

Scenarzysta:
Legenda o pannie Piotrkowskiej
Hej, zagrajcie siarczyście!
Tajemnica rodu Hyde’ów
O człowieku, który chciał być królem
Piękna i Bestia
O chłopcu, który ruszył w świat by poznać strach
Wampirzyca z hrabstwa Sussex

Reżyser:
Legenda o pannie Piotrkowskiej
O człowieku, który chciał być królem

Michał Grzelak
Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Soundsitive Studio, Menedżer ds. promocji
Koordynuje działalność promocyjną projektu. Strażnik prawidłowych relacji z Klientami i Partnerami Soundsitive Studio. Odpowiada na zapytania w sprawie oferty. Z zamiłowania aktor głosowy i autor scenariuszy.

PORTFOLIO

Aktor:
Historie za 3 grosze. Bulandra, czyli Legenda Śląska - Sztygar
Cały Kazio - Doktor
Hej, zagrajcie siarczyście! - Miecznik
Tristan i Izolda - Gość weselny
Wiejska Legenda - Kierowca 1
O człowieku, który chciał być królem - Najwyższy Kapłan
Piękna i Bestia - Narrator
O chłopcu, który ruszył w świat by poznać strach - Podróżny
Muzyka Ericha Zanna - Erich Zann

Scenarzysta:
Legenda o pannie Piotrkowskiej
Hej, zagrajcie siarczyście!
Tajemnica rodu Hyde’ów

Hubert Tymiński
Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Soundsitive Studio, Kierownik działu realizacji dźwięku, Aktor głosowy i Lektor
Zajmuje się obsługą studia nagraniowego, realizacją dźwięku i montażem audio. Dba o wysoką jakość nagrań i produkcji audialnych zarówno od strony technicznej, jak i artystycznej. Udziela głosu jako aktor i lektor. W wolnych chwilach pisze scenariusze i zajmuje się doradztwem reżyserskim.

PORTFOLIO

Montaż:
Legenda o pannie Piotrkowskiej
Historie za 3 grosze. Bulandra, czyli Legenda Śląska
Pani K.: Opowieść (anty)Wigilijna
Cały Kazio

Aktor:
Hej, zagrajcie siarczyście! - Zbigniew
Historie za 3 grosze. Bulandra, czyli Legenda Śląska - Narrator
Pani K.: Opowieść (anty)Wigilijna - Policjant
Cały Kazio - Pan Mietek
Tajemnica rodu Hyde’ów - Hyde
Tristan i Izolda - Tristan
Życie na drzwiach lodówki - Syn

Lektor:
Cały Kazio

Scenarzysta:
Hej, zagrajcie siarczyście!

Reżyser:
Hej, zagrajcie siarczyście!
Cały Kazio

Filip Koszlaga
Menedżer ds. rozwoju i analiz, Specjalista ds. promocji, social media oraz materiałów wideo
Jego głównym celem jest rozwijanie Soundsitive Studio. W tym celu bacznie analizuje statystyki, aby cały czas znajdować nowe alternatywy i rozwiązania usprawniające działanie Soundsitive Studio. Zajmuje się także promocją w mediach społecznościowych, montażem materiałów wideo, a także obróbką zdjęć. Dba o to by każda jego praca była dopracowana w najmniejszym szczególe.
Małgorzata Kozak
Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Soundsitive Studio, Scenarzystka i Aktorka głosowa
Kobieta wielu talentów, wulkan energii i radości, użycza głosu postaciom, pisze scenariusze, lubi reżyserować. Jej pasją jest taniec, podróże , teatr i dobra lektura.

PORTFOLIO


Aktorka:
Hej, zagrajcie siarczyście! - Cześnikowa
Cały Kazio - Ciotka
Wiejska Legenda - Drabińska
Piękna i Bestia - Wróżka
O chłopcu, który ruszył w świat by poznać strach - Plotkująca kobieta 1

Marek Pietrasik
Członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Soundsitive Studio, Aktor głosowy
Użycza głosu jako aktor głosowy i dobrej rady jeśli istnieje taka potrzeba, poza tym instruktor aikido prowadzący zajęcia dla dorosłych i dzieci. Lubi aktywność sportową i podróże.

PORTFOLIO

Aktor:
Historie za 3 grosze. Bulandra, czyli Legenda Śląska - Diabeł Rokita
Hej, zagrajcie siarczyście! - Damazy
Tajemnica rodu Hyde’ów - Pan White
Wiejska Legenda - Dziadek Ignac
Tristan i Izolda - Król Marek
O człowieku, który chciał być królem - Tragarz 2
O chłopcu, który ruszył w świat by poznać strach - Kuzyn Nieboszczyk, Górna Połowa

Henryk Sirecki
Lektor i Aktor głosowy
Zapalony meloman i chórzysta. W Soundsitive Studio pracuje przede wszystkim swoim głębokim głosem, użyczając go zarówno jako lektor, jak i aktor głosowy. Na co dzień służy także radą i doświadczeniem życiowym swoim młodszym koleżankom i kolegom w zespole.

PORTFOLIO

Aktor:
Hej, zagrajcie siarczyście! - Skołuba
Historie za 3 grosze. Bulandra, czyli Legenda Śląska - Ecik
Pani K.: Opowieść (anty)Wigilijna - Dozorca
O człowieku, który chciał być królem - Rudyard Kipling
Wiejska Legenda - Konsument 1


Lektor:
Legenda o pannie Piotrkowskiej
Historie za 3 grosze. Bulandra, czyli Legenda Śląska
Tristan i Izolda
Wiejska Legenda

Klaudia Stokowska
Specjalistka ds. social media i Aktorka głosowa
Facebook, Instagram – nie są jej obce. Na co dzień melomanka, lubująca się w dobrej akustyce, smutnych filmach i szeroko pojętej popkulturze. W aktorstwie pociąga ją „generowanie postaci, z arsenału siebie”. Fanka polskiej poezji i Joy Division.

PORTFOLIO

Aktorka:
Hej, zagrajcie siarczyście! - Hanna
Pani K.: Opowieść (anty)Wigilijna - Pani K.

Scenarzystka:
Pani K.: Opowieść (anty)Wigilijna

Reżyser:
Pani K.: Opowieść (anty)Wigilijna

Kornel Nocoń
Scenarzysta
Redaktor na portalach o tematyce filmowej. Absolwent filmoznawstwa, student dziennikarstwa i kulturoznawstwa. Trenował Yoshikan Aikido (1 Dan EFYA) oraz łapał samochody na autostopach. Kiedy może, pakuje plecak i ucieka w góry. W Soundsitive Studio zajmuje się pisaniem scenariuszy do słuchowisk.

PORTFOLIO

Aktor:
Pani K.: Opowieść (anty)Wigilijna - Witek

Scenarzysta:
Historie za 3 grosze. Bulandra, czyli Legenda Śląska
Pani K.: Opowieść (anty)Wigilijna

Reżyser:
Historie za 3 grosze. Bulandra, czyli Legenda Śląska
Pani K.: Opowieść (anty)Wigilijna