Powieść autorstwa Izabeli Buckiej.

Chcielibyśmy przedstawić Wam najnowszy projekt dźwiękowy, nad którym pracujemy. 🎙 Jest to audiobook “Ale mnie strzeż od wszelkiego złego” 📖🎧 Audiobook o bardzo trudnej tematyce, ukazujący nieznaną szerzej historię zbrodni nazistowskich na pacjentach szpitali psychiatrycznych.

Audiobooka możesz wysłuchać także w serwisach:

🎧 Spotify – https://spoti.fi/3DRkJxL

🎧 Apple Podcasts/iTunes – https://apple.co/3xqCZvq

🎧 Spreaker – https://bit.ly/3HTMDvr

🎧 Google Podcasts – https://bit.ly/32rCCFu

🎧 Podcast addict – https://bit.ly/3rfwAlQ

🎧 Podchaser – https://bit.ly/3o4cmJF

🎧 Deezer – https://bit.ly/3C3hyCm 

🎧 Castbox – https://bit.ly/3peQpXR

PLAYLISTA – Ale mnie strzeż od wszelkiego złego – https://spoti.fi/3DoTCde

Program Aktion T4 (Akcja T4), polegający na eliminacji osób “niewartych życia”, był realizowany w latach 1939-Nowego odcinka poruszającej historii Poli i Baronki, już teraz możecie wysłuchać m.in. na Spotify. 📲🎧

W najnowszym i zarazem ostatnim odcinku audiobooka, dowiadujemy się, co naziści zrobili z wywiezionymi pacjentami. Jesteśmy także świadkami wędrówki Poli, która ucieka, jak najdalej od szpitala psychiatrycznego, kontrolowanego przez Niemców. Doktor Kuntz jednak nie odpuszcza i z zajadłą desperacją poszukuje Poli, bojąc się, że pacjentka może ujawnić jego kompromitujący sekret… Czy Poli uda się uciec przed bezdusznym, upadłym lekarzem oraz wspierającą go nazistowską machiną zagłady? Czy przepowiednia Baronki się potwierdzi i Pola odnajdzie swoje dziecko?

Posłuchajcie! 🎧

Audiobook “Ale mnie strzeż od wszelkiego złego” powstał na podstawie powieści Izabeli Buckiej (Izabela Bucka – strona autorska) o tym samym tytule, wydanej przez Wydawnictwo Novae Res. To kilkunastogodzinna dźwiękowa opowieść, podzielona na odcinki, które publikowane będą w każdy wtorek.

Patronat nad projektem objęło Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi (Centrum Dialogu Łódź).

Wyprodukowano przez Stowarzyszenie Soundsitive Studio.

Zadanie „Audiobook Ale mnie strzeż od wszelkiego złego – dźwiękowa opowieść o akcji T4” jest realizowane dzięki finansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.


Twórcy i obsada:

Lektor – Małgorzata Kozak

Autorka powieści – Izabela Bucka

Produkcja, reżyseria i realizacja dźwięku – Maciej Sztąberek

Montaż audio – Hubert Tymiński

Promocja i montaż wideo – Filip Koszlaga

Promocja, PR i koordynacja zadania – Michał Grzelak

Autor okładki – Filip Koszlaga