Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy dzieci z Łodzi oraz odwiedzające Łódź w wieku od 6 do 10 lat na warsztaty z cyklu „Warsztaty z Pazurem – odkryj tajemnice słuchowisk”, które odbędą się w studiu nagrań Stowarzyszenia Soundsitive Studio przy ulicy Stalowej 51 w Łodzi. Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje.
Zadanie „Odkryj tajemnice Łodzi z detektywem Pazurem – kontynuacja wycieczek i serialu „Kot Mundek na tropie” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.
Uprzejmie informujemy, że podczas warsztatów będą robione zdjęcia dokumentujące ich przebieg. Zdjęcia zostaną wykorzystane w celu rozliczenia otrzymanego dofinansowania oraz do promocji naszej działalności i Miasta Łodzi. Więcej informacji na ten temat znajduje się w regulaminie.
Informacje w pigułce:
- prowadzący warsztaty: dr Kinga Sygizman z Fundacji Audionomia – edukatorka i Krzysztof Boczek – aktor wcielający się w Detektywa Mundka Pazura;
- sposób rekrutacji: rodzic (opiekun prawny) dokonuje rejestracji przez formularz internetowy;
- sposób kwalifikacji: o kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń;
- koszt: bezpłatne;
- lokalizacja: studio nagrań Stowarzyszenia Soundsitive Studio – ul. Stalowa 51, 91-859 Łódź;
- czas trwania: 90 min;
- miejsce zbiórki: studio nagrań Stowarzyszenia Soundsitive Studio – ul. Stalowa 51, 91-859 Łódź;
- liczba miejsc: 6-7 + tylko jeden opiekun prawny bądź tylko jedna inna dorosła osoba wskazana przez opiekunów prawnych na każde dziecko;
- grupa docelowa: dzieci 6-10 lat;
- dojazd: we własnym zakresie;
- opieka: leży po stronie rodziców/opiekunów prawnych bądź innej dorosłej osoby wskazanej przez opiekunów prawnych;
- dostępność dla osób niepełnosprawnych: zapewniony będzie tłumacz języka migowego, materiały dla dzieci z dysfunkcją wzroku oraz pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchu w pokonywaniu napotkanych barier architektonicznych (jeśli rodzic zgłosi w formularzu taką potrzebę)
- dodatkowe informacje: Realizator projektu nie zapewnia wyżywienia. Zapewnia za to dostęp do toalety oraz niegazowanej wody mineralnej. Opiekunowie proszeni są o przyniesienie preferowanej przez dziecko niegazowanej wody mineralnej, o ile dziecko jakąś konkretna preferuje, we własnym zakresie. Woda będzie niezbędna podczas pracy głosem i ćwiczeń dykcyjnych.
UWAGA: Realizator Projektu nie zapewnia transportu, a prowadzący warsztaty, tłumacz języka migowego, jak również pomoc osoby z niepełnosprawnościami, nie opiekują się dziećmi podczas warsztatów..
Terminy:
- 09.12 (poniedziałek) godz. 17.30-19.00 👉 Formularz rekrutacyjny
- 13.12 (piątek) godz. 18.00-19.30 👉 Formularz rekrutacyjny
- 16.12 (poniedziałek) godz. 17.30-19.00 (termin tylko dla osób z niepełnosprawnościami) 👉 Formularz rekrutacyjny
Czas trwania rekrutacji: rekrutacja będzie trwać 3 dni lub zakończy się wraz osiągnięciem limitu wolnych miejsc.
Ramowy program warsztatów:
- Powitanie uczestników i wprowadzenie do tematyki warsztatów
- Zmysł słuchu i magia dźwięku – część edukacyjna
- Aktorstwo głosowe – Kot Mundek w akcji
- Tworzenie słuchowiska – wspólne ćwiczenie
- Podsumowanie warsztatów i pożegnanie uczestników
Vlog z informacjami dla osób niesłyszących i słabosłyszących
Instrukcja dla osób niewidomych i słabowidzących:
Zachęcamy osoby niewidome do skorzystania z darmowego „czytnika ekranu” – NVDA. Narzędzie to współpracuje z systemem operacyjnym Windows.
Bezpośrednie linki do pobrania programu:
pobierz.nvda.pl
start.nvda.pl
Wpiszcie/wklejcie jeden z powyższych adresów w polu adresowym Waszej przeglądarki. Spowoduje to pobranie najnowszej wersji programu.
Użytkownicy mac OS uruchamiają narzędzie VoiceOver (Command – F5)
Dodatkowe informacje:
- O zakwalifikowaniu na warsztaty zgłaszający otrzyma informację mailową na wskazany podczas rekrutacji adres e-mail.
- Uczestnicy powinni mieć strój właściwy do prognozowanej pogody w danym terminie. Strój ma być wygodny i dopasowany do potrzeb dziecka, umożliwiający mu komfortowe przebywanie w budynku studia.
- Uczestnicy powinni przynieść ze sobą butelkę z niegazowaną wodo mineralną preferowaną przez dziecko. Realizator Projektu, w razie potrzeby, również zapewni dostęp do niegazowanej wody mineralnej.
- Rodzic/opiekun prawny może w każdym czasie zrezygnować z udziału w warsztatach, na które jego dziecko zostało zakwalifikowane. O rezygnacji z warsztatów należy poinformować organizatora za pośrednictwem poczty elektronicznej na co najmniej 24 godzin przed terminem warsztatów bowiem pozwoli to Realizatorowi Projektu na zakwalifikowanie do udziału w warsztatach zapisanych na listę rezerwową.
- Realizator Projektu zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w Regulaminie oraz zmiany wcześniej ustalonych terminów warsztatów, na które został już zakończony nabór. Więcej informacji na ten temat znajduje się w regulaminie.
Więcej szczegółowych informacji znajduje się w regulaminie (kliknij).
Tutaj można znaleźć: Standardy ochrony małoletnich w Stowarzyszeniu Soundsitive Studio
Podstawowe informacje o serialu „Kot Mundek na tropie”
Głównym bohaterem serialu jest kot Mundek Pazur, młody i zdolny funkcjonariusz łódzkiej Zwierzopolicji. W pierwszym sezonie produkcji spełnił on swoje wielkie marzenie i został detektywem. W kolejnych dwóch koci bohater sprostał wielu innym zawodowym wyzwaniom, w tym najważniejszym – rozwiązaniu sprawy tajemniczego złodzieja M. oraz uratowaniu 600. Urodzin Łodzi.
Czwarty i piąty sezon produkcji to kilka godzin wciągającej fabuły, zwrotów akcji, kryminalnych zagadek, a także przegląd najważniejszych łódzkich miejsc, takich jak Manufaktura, Orientarium, EC1 czy ulica Piotrkowska.
Wszystkie sezony (1-5) serialu “Kot Mundek na tropie” znajdą Państwo na naszych playlistach na YouTube i Spotify.
Spotify: https://open.spotify.com/playlist/38GRFK3jZ1FwJfvAMXCyf4
YouTube: https://youtube.com/playlist?list=PLBsD2eDD1bakMusW0yinNNjs3jcfQjU3q
Pod tym linkiem znajdą Państwo także kolorowanki dla dzieci z bohaterami serialu:
https://drive.google.com/drive/folders/1T1usvVrUxdiD-nzHNeS1IqVhItX2PYeZ
Informacje kontaktowe:
Telefon w godz. 10.00-18.00 : +48 510 050 233, +48 791 778 242
email: kontakt@soundsitivestudio.pl
Kontakt możliwy także w mediach społecznościowych Stowarzyszenia: